fbpx

Manet

Manet

499 

Složení: 100% bavlna
Velikosti: S, M, L, XL, 2XL
Gramáž: 200 g/m2

Tabulka velikostí a jak se starat o textil

Zrušit výběr
Katalogové číslo: triko-53 Kategorie:

Sdílejte!

Popis

Manet je značka jednostopých mopedů a skútrů, vyráběných v Považských strojírnách v poválečném a později i socialistickém Československu mezi lety 19471970.

Popis

Koncepce prvních motocyklů Manet vznikla na podnět konstruktérů Ing. Josefa Ullmana, Žnivy a Zdeno Nagyho. Projektant Zdeno Nagy popsal začátek motocyklů Manet takto: „Ullman zohnal starý rám z Ogara, ja som zohnal starý dvojpiestový motor PUCH, to boli pomôcky pri vzniku prvého Maneta“. Název Manet je odvozen od blízkého vrchu Manín, který je na dohled od výrobních závodů. Vedení podniku povolilo vytvořit konstrukční tým pod Ullmanovým vedením pro zpracování dokumentace pro přípravu výroby, až když projekt začal nabývat reálnou podobu. Na projektu spolupracovali i konstruktéři Sedlák, Sklenář a Lota.

Nakonec bylo vyrobeno celkem 37 630 kusů.

Technické parametry

Jednoválcový dvoudobý motor s objemem 90 cm³ a třírychlostní převodovkou. Výkon motoru 2,6 kW (3,5 HP), maximální rychlost 65 km/h. Přední kolo je odpružené pomocí teleskopické vidlice se zdvihem 90 mm, zadní kolo je pevně připevněno k trubkovému rámu. Výroba byla ukončena v roce 1951.

Další informace

Střih

Pánský, Dámský

Velikost

2XL, L, M, S, XL

Barva

Černá, Bílá, Královská modrá

Odeslat zprávu pomocí Messengeru